YENİ DİYARBAKIRSPOR, ÇINAR İLÇESİNE ÇIKARMA YAPTI

6 Kasım 2014, Perşembe, 4:19 | İlçe Haberleri, Yeni Diyarbakırspor | Bu Haber 863 kişi tarafından Okundu | 0 yorum
YENİ DİYARBAKIRSPOR, ÇINAR İLÇESİNE ÇIKARMA YAPTI(2)
YENİ DİYARBAKIRSPOR, ÇINAR İLÇESİNE ÇIKARMA YAPTI Yeni Diyarbakırspor, Çınar ilçesine giderek Çınar Belediyespor’la idman maçı yaptı ve halka buluştu. Çınar Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Cengiz, Yeni Diyarbakırspor’un çevre il ve ilçelerle bütünleşmek adına başlattığı girişimi yerinde ve anlamlı bulduğunu ifade ederek, bu durumun halk nezdinde olumlu sonuçlar vereceğini söyledi. İLÇEDE İLK DURAK BELEDİYE BİNASI Yeni […]

YENİ DİYARBAKIRSPOR, ÇINAR İLÇESİNE ÇIKARMA YAPTI

Yeni Diyarbakırspor, Çınar ilçesine giderek Çınar Belediyespor’la idman maçı yaptı ve halka buluştu. Çınar Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Cengiz, Yeni Diyarbakırspor’un çevre il ve ilçelerle bütünleşmek adına başlattığı girişimi yerinde ve anlamlı bulduğunu ifade ederek, bu durumun halk nezdinde olumlu sonuçlar vereceğini söyledi.

İLÇEDE İLK DURAK BELEDİYE BİNASI

Yeni Diyarbakırspor, Çınar’da ilk olarak belediyeyi ziyaret etti.  Belediye Eş Başkanı Ahmet Cengiz’in makamındaki ziyarette kulüp yöneticileri, teknik heyet ve futbolcuların yanı sıra Çınar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Yılmaz Bay ile Çınar Belediyespor yöneticileri de hazır bulundu. Yeni Diyarbakırspor’u Çınar’da görmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Eş Başkanı Cengiz, Süper Lig’de mücadele etmiş bir markanın alt liglere düşmesinin acı verici olduğunu ancak Yeni Diyarbakırspor’un iyi bir yapılanma ile zamanla yeniden yükselişe geçeceğine inandığını söyledi.

DİYARBAKIRI MİSAFİR ETMEKTEN MUTLULUL DUYDUK

Cengiz, Yeni Diyarbakırspor’u ilçemizde görmekten ve misafir etmekten mutluluk duyduk. Bu girişim yerindedir ve anlamlıdır. Bu durum halk nezdinde olumlu sonuçlar verecektir. Biz de belediye olarak ilçemize güzel bir spor tesisi yaptık. Bunu elbette yeterli bulmuyoruz ve daha bu yönde hizmetlerimiz devam edecek.” dedi.

AHMET CENGİZ’E 21 NUMARALI FORMA HEDİYE EDİLDİ

Ziyaretin sonunda Diyarbakırspor Futbol Yatırımları A.Ş Başkanı İhsan Yapıcı, Eş Başkan Cengiz’e isminin yazılı olduğu 21 numaralı Yeni Diyarbakırspor formasını hediye etti. Diğer eş başkan Rukiye Eryılmaz için hazırlanan forma ise Eryılmaz şehir dışında olduğu için Cengiz’e teslim edildi. Yeni Diyarbakırspor kafilesi, Eş Başkan Cengiz’le hatıra resmi çektikten sonra idman maçı için belediyeden ayrıldı.

FAZLA FORMA ŞANSI BULAMAYANLAR OYNADI

Yeni hizmete giren Çınar Stadı’ndaki idman maçında Yeni Diyarbakırspor, ligde fazla forma şansı bulamayan futbolculardan kurulu kadro ile mücadele etti. 30’ar dakikalık iki devre halinde oynanan idman maçında sakatlıktan yeni kurtulan Ali Setirekli ile Kemer Tekirovaspor maçında forma giyen Seyfettin ve Mustafa Kuru da yer aldı. Yeni Diyarbakırspor, eski profesyonel futbolcular Sinan Kızıl ve Mustafa Geçkil’in çalıştırdığı Çınar Belediyespor’u Halil’in attığı golle 1-0 mağlup etti.

DOSTLUK YEMEĞİ VERİLDİ

Çınarlı sporseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Yeni Diyarbakırspor kafilesi günün sonunda Çınar Belediyespor’la dostluk yemeği yiyerek ilçeden ayrıldı. Yeni Diyarbakırspor yönetimi, gösterilen ilgi ve misafirperverlikten dolayı Çınar Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Cengiz, Çınar Belediyespor yönetimi, Çınar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Yılmaz Bay ile Çınar halkına teşekkür etti. Önümüzdeki günlerde hafta arasında Ergani ve Bismil başta olmak üzere diğer ilçelere de ziyaret ve idman maçı planlanıyor.

Share Button
Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.