Mardin Cezaevi Önünde Katliam

19 Eylül 2013, Perşembe, 6:36 | Bölge Haberleri | Bu Haber 843 kişi tarafından Okundu | 0 yorum
mardin-cezaevinde-silahli-saldiri-27540-6g[1]
Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi önünde yüzlerini kar maskesiyle kapatan 2 kişi, cezaevindeki yakınlarını ziyarete gelenlerin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Silahlı saldırıda anne ve 4 çocuğu hayatını kaybetti. 1 çocuk da yaralandı. Kaçan saldırganları yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı. AİLENİN ÜZERİNE YAYLIM ATEŞİ Olay bugün saat 14.30 sıralarında Mardin kent girişinde […]

Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi önünde yüzlerini kar maskesiyle kapatan 2 kişi, cezaevindeki yakınlarını ziyarete gelenlerin üzerine uzun namlulu silahlarla ateş açtı. Silahlı saldırıda anne ve 4 çocuğu hayatını kaybetti. 1 çocuk da yaralandı. Kaçan saldırganları yakalamak için polis geniş çaplı operasyon başlattı.

AİLENİN ÜZERİNE YAYLIM ATEŞİ

Olay bugün saat 14.30 sıralarında Mardin kent girişinde bulunan E Tipi Kapalı Cezaevi önünde meydana geldi. Görüş günü olması nedeniyle, cezaevine ziyarete gelen, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu ailenin üzerine, yüzleri kar maskeli 2 kişi tarafından uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Yaylım ateşine tutulan aile üyelerinden anne ve 4 çocuğu olay yerinde yaşamlarını yitirdi. 1 çocuk da yaralandı. Görgü tanıkları, saldırganların olay yerinden koşarak kaçtıklarını söyledi.

Saldırı üzerine cezaevi önüne çok sayıda polis ekipleri sevk edildi ve geniş güvenlik önlemleri alındı.

ÖLENLERİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Mardin’de meydana gelen silahlı saldırıda ölen 5 kişinin kimliği belirlendi. Edinilen bilgiye göre, Kötek Mahallesi’ndeki Mardin E Tipi Kapalı Cezaevi’ne, yakınlarını ziyarete giden aynı aile üyelerine yapılan saldırıda Mirza (4) ve Emine (24), Süleyman ve Nevin İpek ile Ayşe Süer hayatını kaybetti. Saldırı sırasında olay yerinde bulunan ve ölenlerle bir akrabalığı bulunmayan yaralı kişinin Hasine Amak olduğu öğrenildi.

POLİS, KENT GİRİŞ VE ÇIKIŞLARINI TUTTU

Mardin Emniyet Müdürü Derviş Kara da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Saldırıda yaşamlarını yitiren 5 kişinin cesetleri, Mardin Devlet Hastanesi moguna kaldırıldı. Yaralı çocuk ise Mardin Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Polis, iki kişi oldukları öğrenilen saldırganları yakalamak için geniş çaplı operasyon başlatırken, kent giriş ve çıkışları tutuldu.

Yetkililer, saldırının bir kan davasından kaynaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde dururken, başlatılan geniş çaplı soruşturmayı sürdürüyor.

Share Button
Anahtar Kelimeler:

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.