Engelli Yüzücümüzden Gelen Başarı

8 Aralık 2015, Salı, 8:56 | Diyarbakır Haberleri, Spor | Bu Haber 566 kişi tarafından Okundu | 0 yorum
ENGELLİ YÜZÜCÜMÜZDEN GÜMÜŞ MADALYA.JPG
Engelli yüzü Recep Özer, Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olarak Diyarbakır’a gümüş madalya kazandırdı.   Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda Diyarbakır Tigris Yüzme Spor Kulübü bir gümüş madalya elde etti. Alanya Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan ve 25 kulüpten 49’u bayan 128 sporcunu yer aldığı müsabakalarda Tigris Yüzme […]

Engelli yüzü Recep Özer, Antalya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda ikinci olarak Diyarbakır’a gümüş madalya kazandırdı.

 

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF) tarafından Antalya’da düzenlenen Türkiye Bireysel Yüzme Şampiyonası’nda Diyarbakır Tigris Yüzme Spor Kulübü bir gümüş madalya elde etti.

Alanya Olimpik Yüzme Havuzu’nda yapılan ve 25 kulüpten 49’u bayan 128 sporcunu yer aldığı müsabakalarda Tigris Yüzme Spor Kulübü adına yarışan Recep Özer, 100 metre serbest stilde ikinci olarak, gümüş madalyanın sahibi oldu.

YILDIRIM’ RECEP GELECEK İÇİN UMUT VERDİ’

Diyarbakır Tigris Yüzme Spor Kulübü antrenörü Adnan Yıldırım, tesis yetersizliğine rağmen Diyarbakır böylesine bir başarıyı getirdikleri için çok mutlu olduklarını söyledi.

Yıldırım, çok sayıda katılımın olduğu şampiyonada Recep Özer’in elde ettiği başarının gelecek için umut verici olduğunu vurguladı.

Yıldırım, şöyle dedi: “Sporcumuzun başarısı takdire şayandır. Ama önemli olan sporcumuzun engelsiz bir yaşamın olabileceğini göstermesiydi. Bu anlamda çok gururluyuz. Engelsiz insanların yapamayacağı başarıyı sporcumuz yaptı.”

Yıldırım, engelli çocukların açılan kurslara yönelmesini sağlamak gerektiğini ve bu konuda ailelere büyük görevler düştüğünü sözlerine ekledi.

Share Button
Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.