Diyarbakırbldspor yalnız da Yenidiyarbakırspor da ?

11 Ekim 2013, Cuma, 3:07 | Ender Budak | Bu Haber 3.014 kişi tarafından Okundu | 0 yorum
show_image_NpAdvHover[7]
Diyarbakırbldspor yalnız da Yenidiyarbakırspor da ?  Uzun bir aradan sonra futbol yazdım .Diyarbakırbldsporu .gecen sezon iyi bir çıkış yakalayarak bir üst lig olan B ligine çıkmıştı son senlerde kentimizin futbol anlamında sezon sonları yaşanan hüsranın bu kez tersine çevirerek biraz olsun yüzümüzü güldürmüştü.Bazı radikal kararla alınacaktı ve bu takımı kentin spor Sevrleri ile bütünleştirilecekti.Ama geline […]

Diyarbakırbldspor yalnız da Yenidiyarbakırspor da ?

 Uzun bir aradan sonra futbol yazdım .Diyarbakırbldsporu .gecen sezon iyi bir çıkış yakalayarak bir üst lig olan B ligine çıkmıştı son senlerde kentimizin futbol anlamında sezon sonları yaşanan hüsranın bu kez tersine çevirerek biraz olsun yüzümüzü güldürmüştü.Bazı radikal kararla alınacaktı ve bu takımı kentin spor Sevrleri ile bütünleştirilecekti.Ama geline nokta da bu işlem yapılmadı sadece isim ve renk değişlikli yapılarak yola devam dediler.

Bu hafta oynana  Bandırmaspor maçın da seyirci desteği yok denecek kadar azdı ve gelen seyircinin bir kısmı da oraya küfür etmek için gelen seyirciler.Kulüp başkanı her demecinde biz küfür eden taraftar istemiyoruz  söylemi sadece sözde kalır ne yazık ki.

B liginde oynayan bir takım neden yalnızları oynuyor bunu irdelemek gerekiyor.Çok açık net söyleyeceğim küçük olsun bizim olsun mantığı var olduğu sürece bu takım beli bir zümrenin takımı olamaya devam edecek. Bu takım halka sevdirmeniz için yönetici profilinden derhal kurtulmanız gerekiyor soğuk Rusya dönemi gibi bir yönetici anlayışından kurtulun bu takım bu kente hediye edin ve takipçisi de olun geçmişte Diyarbakırspor da yönetici profilinde sınıfta kalmış insanlardan uzak durun.

İzlediğim futbol takım da saha içinde bazı mevkiler de eksik oyuncu olduğunu ve bu takım olumsuz etkilediği lig de bu kadro ile orta sıralarda ancak mücadele edeceği kanısındayım.Devre arasında forvet ve kanatlara futbolcu takviyesi yapılırsa bu takım biraz kendine gelir.

Yenidiyarbakırspora gelince ben bu yıl maçlarını izlemedim nedeni ise bu takım da sezon başın da gelişen olaylar ve samimiyetin kaybolduğu bir ortam gördüm.Tekink olarak bilmiyorum takımın durumunu ama Bana yıllarca yanlışlarla  mücadele etiğim Diyarbakırsporu hatırlattı

.Çok güzel bir başlangıç ola bilirdi.Bir başkanları var maddi konularda bir sıkıntı yoktu ve takım bir şirket nezdinde yoluna devam ediyordu.Ama geline noktada bu takıma da benimsemediğim gelişmeler yaşandı. Yenidiyarbakırspora olan sevgin gerçek bir sevgi olduğuna inanmadım.

Mevcut yönetim biraz sabır etseydi taşlar yerine oturacaktı geçmiş bize ders olmamış gibi.Bu takım seven gerçek futbol sever ortaya çıkacaktı.Umarım bu konu da yanılırım Yenidiyarbakırspor başarılı olur? Ama çok zor görünüyor ileriki haftalar da bu ortaya çıkacak sahte sevgiler uzun zaman sürmez.TÜM İSLAM ALEMİNİN BAYRAMIN KUTLUYORUM SEVGİ VE SAYGILARIMI İLETİYORUM

 

Share Button
Anahtar Kelimeler:

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.