BRİÇ SPOR KULÜBÜ YENİ YERİNE KAVUŞTU

27 Ocak 2016, Çarşamba, 10:19 | Diyarbakır Haberleri, Spor | Bu Haber 606 kişi tarafından Okundu | 0 yorum
BRİÇ SPOR KULÜBÜ YENİ YERİNE KAVUŞTU.(1)JPG
Diyarbakır’a önemli başarılar kazandıran Briç Spor Kulübü, yeni yerine taşındı. Yeni yerin açılışı için tören düzenlendi. Diyarbakır’da Briç Spor Kulübünün yeni yeri için açılış yapıldı. Açılış töreni, Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, personel Şube Müdürü Burhan Gül, Türkiye Briç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Şerif Camcı, Briç spor kulüp başkanı Tahir Demirhan, […]

Diyarbakır’a önemli başarılar kazandıran Briç Spor Kulübü, yeni yerine taşındı. Yeni yerin açılışı için tören düzenlendi.

Diyarbakır’da Briç Spor Kulübünün yeni yeri için açılış yapıldı.

Açılış töreni, Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, personel Şube Müdürü Burhan Gül, Türkiye Briç Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Şerif Camcı, Briç spor kulüp başkanı Tahir Demirhan, Başkan yardımcısı Mehmet Bozkurt ve üyelerin katılımıyla gerçekleşti.

 

BRİÇ ZEKA VE DÜŞÜNCE OYUNUDUR

Briç Spor Kulübü Başkanı Tahir Demirhan, briçin oyun kartları ile yapılan stratejik, analitik düşünmeyi esas alan, olimpik zeka ve düşünce oyunu olduğunu söyledi.

Önemli sporcular yetiştirmeyi amaçlıyoruz”

Demirhan, kulübün 94 lisanslı sporcusu olduğunu, amaçlarının bilimsel bakış açısıyla briç sporunu yaygınlaştıran, ulusal ve uluslararası düzeyde başarılı sporcuları yetiştirmeyi amaçladıklarını belirtti.

Demirhan, çağdaş ve kurumsal yönetim felsefesine sahip, ülkenin önde gelen kulübü olmayı hedeflediklerini kaydetti.

 

DEMİRHAN’DAHA ÖNCE ÖNEMLİ BAŞARILARA İMZA ATTIK’

Demirhan, şöyle dedi: “Özellikle üniversite öğrencilerine ücretsiz briç kursları düzenleyerek,  bu sporu daha geniş kitlelere kavuşturmak istiyoruz. Diyarbakır Briç Spor kulübü olarak önemli başarılara da imza attı.

2008 ve 2009 sezonunda 64 takım arasında Türkiye üçüncülüğünü elde ettik. 2011 ve 2012 tarihlerinde ise 132 takım arasında Türkiye ikinciliğine ulaştık. Balkan Briç Şampiyonasında ise ikincilik elde ettik.”

Demirhan, 2008’de Uluslararası Mersin Briç Şampiyonasında birincilik ve 2015’de ise Uluslararası Mersin Briç Şampiyonasında 3’lük elde ettiklerini sözlerine ekledi.

Share Button
Anahtar Kelimeler: ,

YORUM YAZ


Henüz yorum yapılmamış.